Diyarbakır Ticaret Borsası Hizmet Binasında “Girişimcilere Sağlanacak Kredi ve Hibe Bilgilendirme” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Diyarbakır Ticaret Borsası Yöneticileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, DESOB, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar Kadın Girişimciler Kooperatifi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, KOSGEB, İŞKUR temsilcileri, Mikro Kredi, Kooperatifler temsilcileri, Dernekler ve girişimci kadınlar katıldı.

 

Toplantıda konuşan TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Diyarbakır Başkanı Zülal Koç, kadın girişimcileri destekleyerek örnek bir ekip olmayı hedeflediklerini söyledi.

“Cesur kadınlarla yürümek çok keyifli”

Kadın girişimciliğinin önemine değinen Koç, yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi;  “Kadının üretici zekâsını ortaya koyarak neler başaracağını kanıtlayacağımızdan eminiz. Kadınlar, çalışmak ve üretmek için çok istekli. Önemli olan doğru yolu çizip ve ilerlememeleri için fırsatlar yaratmaktır. Üreten kadının Teknolojinin ve dijital Dünyanın içinde yer almasını sağlamak bizim işimiz ve ödevlerimizin başında olup Anadolu’dan dan Yükselen Yıldızlar akımı başlatarak, Evdeki kadınımıza ulaşıp üretken hale getirmek. İşimiz olacak. Nitekim bunun bir kısmını başarmış bulunmaktayız. Bizler inanıyoruz ki özgüveni yüksek, cesur kadınlar ile birlikte olmak ve yürümek çok keyifli olacak”

 

“Her üyemiz birer rol modeldir”

TOBB Diyarbakır  kadın girişimcilerin sayısını artırmak için sürekli politikalar geliştirdiğini ifade eden Koç, TOBB’un işleyişini şöyle anlattı;

2007’den beri 81 ilde yapılanmış tüm kadın oluşumlarının çatısı olmuş. Girişimci kadın sayımızı artırmak için politikalar geliştiren bir oluşumdur. 63 kişi ticaret odası ve ticaret borsasına kayıtlı kadınlarımızdan oluşur. Ve seçimle gelir. Aramızda akademisyenlerimiz öğrenci ve öğretmenlerimizde bulunur. Kadın girişimciler kurulunun her bir üyesi birer rol modeldir. Biz 63 kişi ile sınırlı kalmayıp madem bir çatıyız dedik ve Diyarbakır olarak girişimci havuzu oluşturduk (alt çalışma gurubu) girişimci olan, girişimci olmak isteyen, kadınlarımızdan ve çok kıymetli üretimler yapan kooperatiflerimizden oluşuyor.  Üniversite ve lise öğrencilerimizde bu gruba genç beyinleri ile çok büyük katkı sağlıyor. Şu an sayımız 100+ bu sayımız gün geçtikçe artıyor.


Duyurular Panosu

 

Diğer Haberler

DESOB Yönetim Kurulu Başkanlığına Hayırlı Olsun Ziyareti Gerçekleştirildi

DESOB Yönetim Kurulu Başkanlığına Hayırlı...

  Borsamız Başkanı Engin Yeşil, Borsamız Meclis Başkanı Ahmet Ay ile Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve...

Diyarbakır Otelciler ve Turizmciler Derneği Borsamızı Ziyaret Etti

Diyarbakır Otelciler ve Turizmciler Derneği...

  Diyarbakır Otelciler ve Turizmciler Derneği (DOTED) Başkanı Veysi Kaya ve DOTED Yönetim Kurulu Üyeler...

Organiza Sanayi Bölgesi Yönetiminden Borsamıza Ziyaret

Organiza Sanayi Bölgesi Yönetiminden Borsamıza...

  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bo...

İŞKUR Müdürlüğünden Borsamıza Ziyaret Gerçekleştirildi

İŞKUR Müdürlüğünden Borsamıza Ziyaret Gerçekleştirildi...

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Mustafa Yılmaz Borsamız Başkanı Engin Yeşil ile Borsamız Yönetim ...

 (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgından Borsamıza Ziyaret

(DEVA) Partisi Genel Başkan...

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın,İl Başkanı Av.Cihan Ülsen ve ...

Yılın Gazetecileri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Gazetecileri Ödülleri Sahiplerini Buldu...

  Borsamız Başkanı Engin Yeşil Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti 36.Yılın Başarılı Gazetecileri Ödül tören...

rockgalery