Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası tarafından Akreditasyon Çalıştayına katılmak üzere kente gelen 269 Oda Borsa Genel Sekreterleri ve Akreditasyon sorumlularına kentin tarihi mekanları gezdirildi.

Sur içinde İçkale ve tarihi mekanları gezen 269 oda Borsa Genelsekreterleri ve Akreditasyon sorumluları kentin tanıtımı sağlayan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsasına teşekkür ederek yapılan bu tanıtım ile Diyarbakır'ı daha yakınan görme fırsatı yakaladıklarını söylediler.

Diyarbakır'ın böylesi güzelliklerini ve misafir perverliğini daha yakından görmekten mutluluk duyduklarını belirterek,Kent üzerindeki kötü algının bir an evvel kaldırılması gerekiyor. Böylesi programlar ile bu tablonun ortadan kalkacağına inanıyoruz.

Diyarbakırın tarih kültür ve inaç merkezi bakımından çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Genel sekreterler Diyarbakırın bu potansiyelleriyle dünyanın en iyi örneklerinden hiçbir eksiğinin olmadığını yerinde gördük bu izlenimlerimizi her yerde anlatacağız dediler.
Öte yandan Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya kennet böylesi etkinliklerin düzenlenmesinde kendilerine destek olan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ettiler.

 

 


Duyurular Panosu