Ziyarette, Ticaret Borsa Başkanımız Engin Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na, Kurum Müdürleri eşlik etti.
 
 
Vali Güzeloğlu, Ticaret Borsasında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bir dizi ziyaretler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiğini ve bunlara devam edileceğini belirtti. 

Vali Güzeloğlu, "Kalkınma Ajansımız kısa bir sunumu gerçekleştirecektir. Yapılanların gözden geçirilmesi ve gündemde olanları sizlerle paylaşacağız. Sizlerle paylaştıklarımızı ve sizin katacaklarınızı alarak, geleceğe taşımak istiyoruz. Çünkü biliyorsunuz değişmeyen tek şey değişimdir ve çok hızlı değişen bir sürecin içindeyiz. Değişime ayak uydurmak değil hedefimiz, bu yanlış. Değişime ayak uyduramayanlar kaybedenlerdir. Buna kendinizi kaptırmayın, değişime ayak uydurmak da aslında değişimi gerçekleştirenlerin uydusu olmaktır. Değişimi gerçekleştirmek ve değiştirmektir, yönetmektir. Değişimi yönetirseniz kazanansınız. Bugün dünya bu rekabetin ve bu karşılıklı çekişmelerin dünyasıdır. Bunu da yolu da aklı kullanmak, bilgi ve teknolojiyi kullanmaktır. Değişimi gerçekleştirecek misyonu ve süreci yönetmektir. Bunun bize yansıyan kısmı da şehirlerdir ve sürecin parçasıdır. Yeni dönemde Ülke ekonomisi değil şehir ekonomisinin kalkınması başarıdır. Yani şehrin bütün rasyoneli, bütün yönetimi, kamu, özel, sivil paydaşları komple bu hedefin parçası ve amacını gerçekleştirecek paydası olmak zorundadır” şeklinde konuşmasına devam etti.
 
Hedef belirleyerek, ortak hedeflerde buluşmanın asıl amaç olduğunu vurgulayan Vali Güzeloğlu, bu buluşmaların ve istişarelerin karşılıklı paylaşımların ve çalışmaların başarıya götürdüğünü belirtti.
 
Vali Güzeloğlu, “Karşılıksız vermek Allah'a mahsustur. Diyelim ki birileri karşılıksız verdi, bunun da kalıcılığı yoktur. Kalıcılığı sağlamak için, sürdürülebilir dinamikliği, akılcılığı ve perspektifliği zengin bir gelecek ile buluşturamazsanız, tükenmek zorunda kalırsınız. Göreve başladığım Diyarbakır'ın 2 yılını biliyorsunuz, ilk ziyaretinize geldiğimde de söyledim şimdi de söylüyorum. Görevde kaldığımız ve kalacağımız her gün kalıcılığın çözümü olmak zorundayız. Kent ekonomisini güçlendirmek için çok çalışmalıyız ve zayıf taraflarımızı, eksik kısımlarımızı güçlendirmeliyiz” diyerek konuşmasını bitirdi. Toplantı daha sonra istişare şeklinde devam etti.

 
Vali Güzeloğlu ziyaretini, Borsa Yönetim Kurulu üyeleri ile toplu fotoğraf çekiminin ardından, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve yönetimine başarılar dileyerek sonlandırdı.
 

Duyurular Panosu