DTB VE DTSO' DAN DİYARBAKIR İÇİN BİRLİKTELİK VURGUSU

 

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Oda/Borsa Müşterek toplantısının ikincisi gerçekleştirildi.Toplantıda DTB ve DTSO'dan Diyarbakır için birliktelik vurgusu yapıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , Odalar ve Borsalar kanunu  gereği  dört ayda bir yapılması gereken   Oda/Borsa Müşterek toplantısına Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil,Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya,Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve  Genelsekreterleri katıldı.

 

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıda Konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil,Oda ve Borsa olarak birlikte güçlü olduklarını belirterek,Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız ile Diyarbakır Ticaret Borsamız kurulduğu günden bu güne göstermiş olduğu birlik ve beraberlik örneği taktire şayandır.’’

 

-BİRLİKTE ÇOK DAHA İYİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ-

Yeşil,’’Oda/Borsa Müşterek toplantılarımızda birlikte alacağımız kararlar ve atacağımız adımlarla çok daha iyi işlere imza atacağımıza inancım sonsuzdur.Burada alınacak kararların şimdiden  ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.’’şeklinde konuştu.

 

-GEÇMİŞTEN GELEN BİR KÜLTÜR-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise Oda ve borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirerek,’’ Bu birlikteliği kurumsal birlikteliğe dönüştürmenin önemine değinen Kaya, "Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var,  bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi. 

 

-İPEK BÖCEKÇİLİĞİ ZİRVESİ YAPILACAK-

Oda ve Borsa Müşterek toplantısında daha sonra Kulp’ta bulunan İpekböcekçiliği ve İpekli Dokuma Fabrikasında gelinen aşama ve yaşanan sorunlara ilişkin değerlendirme yapıldı. 

 

Yapılan değerlendirmenin ardından İpekböcekçiliği ile ilgili var olan sorunların çözümüne ilişkin bir ekip kurulması, geniş çaplı bir ARGE çalışması yürütülmesi  ve yine İpekböcekçiliği ile ilgili tüm tarafların katılabileceği İpekböcekçiliği Zirvesi düzenlemesi karlaştırıldı.

Son olarakta Akademik danışmanlık desteği ve fuar alanı ile ilgili de görüş alış verişi yapıldı


Duyurular Panosu