Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan bir yazıda; Türkiye ve İskandinav ülkeleri (Danimarka, İsveç ve Norveç) arasındaki işbirliğinin artırılması ve bu ülkelerdeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi için Eurostars Programı Proje Teklif Çağrısı açıldığı ifade edilmektedir. Eurostars kapsamında, herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı olmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ'lerin ve büyük ölçekli işletmelerin uluslararası Ar-Ge projeleri desteklendiği belirtilmektedir.

Bu kapsamda, en az bir Türk ve bir İskandinav ülkesinden birer kuruluşun katılımıyla, pazara yönelik, yenilikçi ürün ve süreçlerin geliştirilmesi amacı taşıyan uluslararası Ar-Ge projeleri destekleneceği bildirilmektedir. Proje konsorsiyumlarında Ar-Ge yoğun bir KOBİ'nin koordinatör olarak yer alması beklendiği ifade edilmektedir. Ayrıca, ilgili İskandinav firmaları ile iletişime geçmek ve ortak bulmak için, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) tarafından oluşturulan LinkedIn web sayfasına (https://www.linkedin.com/groups/8789769/) kayıt olunması gerektiği belirtilmektedir.

Çağrı için son başvuru tarihi 3 Eylül 2020 olduğu ifade edilmektedir. Başvuruların, Eurostars websitesinden (https://www.eurostarseureka.eu) alınacağı bildirilmektedir. TÜBİTAK, programın ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup detaylı bilgi için kurumun Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı ile (Eurostars Ulusal Proje Koordinatörü Elif Doğan Arslan, Tel: 0312 298 1416 elektronik posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., www.ufuk2020.org.tr) ile irtibat kurulması gerektiği belirtilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur.

 


Duyurular Panosu

 

Tarım Haberleri